Thursday, May 5, 2011

Relatywizm dziejowy

Kiedy agenci Kadafiego spuszczają na brytyjskie miasteczko samolot pełen Amerykanów, to jest to akt terroryzmu. Ale kiedy amerykański samolot zrzuca na dom Kadafiego bombę zabijając syna i troje wnuków, to jest to walka o demokrację. Prezydent Obama wysyła na terytorium Pakistanu jednostkę specjalną, która na mocy wyroku amerykańskiego sądu zabija bezbronnego Osamę Bin Ladena. Nazywa to aktem narodowej sprawiedliwości. Pakistańczycy tańczący na ulicach na wieść o zamachu na WTC to barbarzyńska, rządna krwi tłuszcza, za to Amerykanie fetujący na ulicach zabicie Bin Ladena celebrują dokonaną dziejową sprawiedliwość. Zastanawiam się, czy rządzący tym światem zdają sobie sprawę z istnienia internetu? 


A nastolatki (i nie tylko) na zachodzie z upodobaniem noszą koszulki z podobizną Che Guevary. Ciekawe czy wiedzą ilu ludzi przez tego rzeźnika zginęło?

3 comments:

 1. A widzisz roznice w liczbach we wlasnym poscie?

  Samolot pelen ludz - rodzina mordercy.
  Tysiace w WTC - Osama.

  Michal

  ReplyDelete
 2. Michał, relatywizm to słowo-klucz. To co dla nas jest terroryzmem dla drugiej strony jest walką za sprawę.

  To co mnie przeraża to to, że 70 lat temu nazistowscy zbrodniarze mieli proces. Taki, na którym siedzieli w ławie oskarżonych, był prokurator i obrońca. Był sąd, wyrok i kat. A teraz, kraje które niosą na sztandarach hasła wolności i demokracji, stosują bandyckie metody. Jakiś żołnierz Navy Seals dostaje rozkaz i występuje w roli oskarżyciela, obrońcy, sądu i kata.

  I nie uwierzę, że nie mogli namierzyć Bin Ladena przez 10 lat. Kadafi też obrywa (a z nim cały libijski naród) nie za to, że jest dyktatorem ale dlatego, że mają ropę. Naprawdę wierzysz, że amerykanie napadli na Irak bo Husain miał broń ABC?! Chciał sprzedawać ropę za euro, a na to Amerykanie nie mogli sobie pozwolić.

  ReplyDelete
 3. Odpisuje na priv :)

  ReplyDelete

Kochani!!! Podpisujcie się chociaż imieniem!
Niech wiem, kto do mnie pisze!
Bo włączę opcję z koniecznością rejestracji...